آموزشی

تفاوت چینی زرین درجه عالی و درجه یک

همه ما میدانیم که ظروف چینی، بهترین گزینه برای سرو غذا هستند. چینی زرین ایران برترین تولیدکننده ظروف چینی در ایران میباشد که به اکثر کشورهای جهان صادر میشود. اکثر خریداران قبل از خرید چینی زرین با جملاتی همچون درجه عالی و درجه یک مواجه میشوند که کاملا بدون اطلاع هستند و باعث سردرگمی در خرید میشوند.

ما در این مقاله قصد داریم سردرگمی شما بابت درجات چینی زرین را رفع کنیم. پس با ما همراه باشید.

تفاوت محصولات درجه عالی و درجه یک چیست؟

کلیه محصولات چینی زرین اعم از درجه عالی و درجه یک از لحاظ نوع مواد اولیه مصرفی و فرایند تولید یکسان هستند. در مورد محصولات درجه عالی سختگیری و کنترل کیفی بیشتری، فراتر از الزامات پیش بینی شده در استاندارد ملی 1164 ظروف چینی صورت می گیرد تا محصول از هر لحاظ بی نقص باشد. اما در سرویس های درجه یک روند تولید به صورت استاندارد پیش میرود که برای افراد قابل تشخیص نیست و فقط بوسیله دستگاه های مخصوص قابل تشخیض میباشد. در عوض سرویس های درجه یک از قیمت مناسبتری برخوردارند.

در نهایت با احترام به حقوق مصرف کنندگان جهت اطلاع کامل مشخصات از محصول خریداری شده، درجه کیفی محصول بر روی برچسب اطلاعات نصب شده در وجوه کناری کارتن آن مشخص شده است. محصولات درجه عالی با “برچسب سبز رنگ” و عبارت “درجه عالی” و محصولات درجه یک با “برچسب سفید رنگ” و عبارت “درجه یک” در یک وجه کارتن مشخص شده است. چنانچه برچسب روی کارتن محصول مخدوش یا مفقود بود از فروشنده علت را جویا شده و در صورت عدم دریافت پاسخ مناسب از خرید کالا امتناع ورزید.

رنگ مارک پشت ظروف نشانه چیست؟

در گذشته مارک محصولات با درجه عالی و درجه یک با رنگ هایی متفاوت در پشت ظروف درج می گردید. لیکن از آبان ماه سال 1400 مقرر شد رنگ مارک های محصولات چینی زرین ایران یکسان سازی گردد و لذا رنگ مارک ها لزوما بیانگر درجه کیفی محصول نخواهد بود.
مشتریان محترم جهت اطلاع از درجه کیفی محصول خریداری شده، می توانند به برچسب نصب شده بر روی وجوه کناری کارتن مراجعه نمایند. چنانچه برچسب روی کارتن محصول مخدوش یا مفقود بود از فروشنده علت را جویا شده و در صورت عدم دریافت پاسخ مناسب از خرید کالا امتناع ورزند.

سرویس های چینی زرین موجود در جهیزان، با درجه یندی کامل در انتهای نام محصول نوشته شده است. درصورت ناموجود بودن هر درجه ای میتوانید با پشتیبانی جهت خرید درجه بندی های مختلف در ارتباط باشید.
برای ورود به صفحه چینی زرین در جهیزان کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *